Strona główna
Aktualności
VIII Mała Olimpiada Sportowa "Sport Skarbcem Wartości"
29 września w Mikorzynie odbyła się VIII Mała Olimpiada Sportowa "Sport Skarbcem Wartości". Nasi uczniowie wzięli w niej udział plasując się na wysokich lokatach. Gratulujemy!!!
Ida Liebner - 2 miejsce - bieg 60 m
Kamil Kula - 2 miejsce - rzut piłeczką palantową
Szymon Kowalczyk - 1 miejsce - bieg na 60 m
Ulubiona książka
W pierwszym tygodniu października ranking na ulubioną książkę w ramach akcji Miesiąca Bibliotek Szkolnych wygrały ,,Niesamowite przygody Dziesięciu Skarpetek" Justyny Bednarek. Zapraszamy do biblioteki szkolnej na następny książkowy pojedynek.
Europejski Dzień Sportu.
Kolejny raz nasza szkoła dołączyła do Europejskiego Dnia Sportu. Staliśmy się częścią tej międzynarodowej inicjatywy. Działo się!
I Gminny Turniej Rummikub
1 października nasi uczniowie wzięli udział w I Gminnym Turnieju Rummikub w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie. Naszą szkołę reprezentowali Piotr Chyliński, Bianka i Lena Hadryś oraz Oliwia Skrzypczyk. IV miejsce w tej rywalizacji zajęła Bianka Hadryś. Gratulujemy!
8
Poznajemy warzywa
Zajęcia w klasie I - poznajemy warzywa
Zabawy edukacyjne i sensoryczne, w tym rozpoznawanie warzyw po smaku, zapachu i dotyku W zajęciach wykorzystaliśmy rozmaite pomoce dydaktyczne, takie jak tablice z nazwami warzyw, kolorowe arkusze, piłki, oraz same warzywa.
Europejski Dzień Języków.
26 września - Europejski Dzień Języków, jak co roku obchodzony w naszej szkole! Z tej okazji młodsi uczniowie brali udział w Mistrzostwach Europy, a nasze szkolne starszaki musiały poradzić sobie z rozwiązaniem europejskich zagadek i ucieczce z escape roomów! Wszyscy świetnie się bawili i uczyli jednocześnie! To był dobry dzień!
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Dzisiaj w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w klasach I-III oraz w oddziałach przedszkolnych w Myjomicach i Kierznie gościła pani Anna Wróblewska. Bibliotekarka z PBP Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu: FILIA KĘPNO zaprezentowała opowiadanie o jesieni w formie teatrzyku Kamisibai. Dziękujemy bardzo za inspirujące spotkanie.
Pani Jesień w przedszkolu.
Przedszkolaki z Kierzna i Myjomic radośnie przywitały Panią Jesień! Dzieci wzięły udział w jesiennych zabawach, śpiewały piosenki i wspólnie celebrowały nadejście nowej pory roku.
30
Czwartki Lekkoatletyczne
25 września odbyła się pierwsza jesienna edycja "Czwartków Lekkoatletycznych". Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów, a 6 z nich stanęło na podium. Na podium stanęli: Marcelina Adamek, Zofia Panek, Iga Rybczyńska, Zuzanna Jokiel, Piotr Owczarek, Hanna Jańska. Gratulujemy wszystkim!!!
8
„Dzieci z Bullerbyn”
Przedstawiamy efekty realizacji projektu w wykonaniu uczniów klasy 3. W związku z omawianiem lektury pt. „Dzieci z Bullerbyn” dzieci wykonały w zespołach makiety przedstawiajace zagrody domów, w których zamieszkiwali bohaterowie książki. Uczniowie w trakcie pracy wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Zapraszamy do galerii
Edukacja zdrowotna
Uczniowie kl. IV w ramach zajęć edukacji zdrowotnej nabywali umiejętności i zasady własciwego odżywiania. Samodzielnie przygotowali zdrowe, kolorowe kanapki, które następnie ze smakiem zjedli.
Paintball
Nasi uczniowie z klas IV-VIII spędzili dzisiejsze przedpołudnie grając w paintballa w Mieleszynie. Rozwijali w ten sposób umiejętności pracy w grupie i podejmowania decyzji strategicznych. Po intensywnych rozgrywkach wspólnie spędzili czas przy ognisku, zajadając się pyszną kiełbaską!
74
Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka w oddziałach przedszkolnych w Kierznie i Myjomicach
22 września nasze przedszkolaki świętowały swój wyjątkowy dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka!
Były tańce, zabawy, uśmiechy i mnóstwo radości. Dziękujemy dzieciom za ich energię i pozytywną atmosferę.
Niech każdy dzień w przedszkolu będzie dla naszych maluchów tak wyjątkowy jak ten!
"Robimy zdrowe kanapki"
Uczniowie klasy I przystąpili do zadaniaNa stoliku znajdowały się ułożone na talerzykach: pieczywo, masło, ser oraz warzywa. Po umyciu rąk oraz warzyw, dzieci przystąpiły do przygotowania kanapek. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem i kroiły warzywa. Z wielkim apetytem zajadały przygotowane przez siebie kanapki. Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność i dbałość o higienę podczas spożywania posiłku. Kanapki wykonane samodzielnie przez dzieci wyglądały pięknie, a smakowały pysznie i były pełne witamin