Dzień dobry w Kępnie
Rekrutacja do przedszkoli samorządowych na rok szkolny 2026/2027
Termin: 2–16 marca 2026 r.
Forma: elektroniczna – poprzez stronę:
Pomoc przy złożeniu wniosku:
sekretariaty przedszkoli,
Wydział Oświaty i Kultury,
62 590 94 81
Rekrutacja do przedszkoli samorządowych na rok szkolny 2026/2027
Termin: 2–16 marca 2026 r.
Forma: elektroniczna – poprzez stronę:
Pomoc przy złożeniu wniosku:
sekretariaty przedszkoli,
Wydział Oświaty i Kultury,
62 590 94 81
2 marca uczniowie klasy VI w ramach edukacji zdrowotnej udali się na siłownię zewnętrzną. Aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu, ćwicząc i dbając o swoją kondycję. To była świetna okazja, by połączyć ruch, zdrowie i dobrą zabawę!
Podczas ostatnich zajęć z języka polskiego uczniowie klasy V przenieśli się na świeże powietrze, by w plenerze rozwijać swoje umiejętności pisarskie. Uczniowie z zaangażowaniem opisywali otaczający ich krajobraz, zwracając uwagę na barwy i nastrój przyrody. Nauka w takiej formie okazała się nie tylko inspirująca, ale również pełna kreatywnych pomysłów.
17 lutego w pierwszym tygodniu ferii zimowych chętni uczniowie z klas IV-VIII pojechali na lodowisko do Wieruszowa. Celem wyjazdu było propagowanie sportów zimowych, aktywnego stylu życia, doskonalenie umiejętności łyżwiarskich oraz dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Wszyscy bawili się znakomicie.
Ostatni dzień przed feriami upłynął nam pod znakiem wielu atrakcji integrujących wszystkich uczniów. Była zabawa przy muzyce, poczta walentynkowa, rywalizacje sportowe i na strzelnicy laserowej. Życzymy wszystkim bezpiecznych ferii. Widzimy się za dwa tygodnie.
Tłusty czwartek w naszej szkole i oddziałach przedszkolnych. Dziękujemy Rodzicom za słodkie przekąski
Nasze dziewczęta z klas IV-VI zajęły IV miejsce w Igrzyskach Dzieci w mini piłce siatkowej na szczeblu gminnym. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej w Mikorzynie. Rywalizacja była zacięta do samego końca. Brawo dziewczęta!!!
Dziś w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Gminy w koszykówce dziewcząt i chłopców - IMS (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) klasy VII-VIII. Nasze dziewczęta zajęły III miejsce, a chłopcy uplasowali się na miejscu V.
Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.
10 lutego 2026 r. uczniowie klas IV-V udali się do Kępna w ramach projektu z edukacji zdrowotnej. Odwiedzili Urząd Miasta i Gminy w Kępnie, po którym oprowadził II Zastępca Burmistrza Pan Krzysztof Godek. Następnie udali się do Sądu Rejonowego w Kępnie i dzięki życzliwości sędziego Karola Rybczyńskiego wzięli udział w rozprawie sądowej.
5 lutego Szymon Rybczyński wziął udział w Gminnym Konkursie Klas Siódmych „Mistrz Słownictwa Angielskiego”. Gratulujemy!
3 lutego 2026 r. drużyna naszej szkoły w składzie: Wiktor Jeziorny, Piotr Chyliński, Oliwia Skrzypczyk oraz Bianka Hadryś wzięła udział w konkursie „Sprawni w przyszłym zawodzie”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kępnie.
Udział w konkursie był dla uczniów cennym doświadczeniem, umożliwiającym sprawdzenie swoich umiejętności w różnych zawodach oraz poszerzenie wiedzy praktycznej.
Celem wydarzenia jest rozwój kształcenia technicznego oraz popularyzacja wykorzystania nowoczesnych pomocy dydaktycznych na różnych etapach edukacyjnych, co wspiera uczniów w świadomym wyborze przyszłej ścieżki zawodowej.
Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły.
III miejsce naszych czwartoklasistów w VIII Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym pt. "Uroczysta Godzina Baśni". Nina Frala, Szymon Grzelak i Wojtek Jokiel wykazali się doskonałą znajomością baśni Andersena. Gratulujemy!!!
Klasa II w akcji!
Dziś podczas zajęć kreatywnych dzieci własnoręcznie przygotowały tłuste pączki z ziarnami dla ptaków, ucząc się, jak ważne jest dokarmianie ptaków zimą.
Uczniowie klasy V przenieśli się do świata Narnii!
W ramach zajęć z języka polskiego przygotowali magiczne makiety pod hasłem „Witajcie w naszej bajce!”
30 stycznia w oddziale przedszkolnym w Kierznie odbył się bal karnawałowy. Dzieci przybyły w barwnych, pomysłowych przebraniach, a sala wypełniła się muzyką, tańcem i radosnym śmiechem. Wspólna zabawa dostarczyła przedszkolakom wielu niezapomnianych chwil i była doskonałą okazją do integracji oraz karnawałowego szaleństwa.
29 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka przygotowany przez przedszkolaki z oddziału w Kierznie. Dzieci wystąpiły w strojach małych górali, a całości towarzyszyła piękna, zimowa sceneria. Występ pełen był uśmiechu, wzruszeń i ciepłych chwil, które na długo pozostaną w pamięci zaproszonych gości.
Z ogromną dumą gratulujemy uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią w szkole i tym samym zdobyli stypendium za wybitne wyniki w nauce.
Powered by aSc EduPage