Zapraszamy do relacji z ostatniego odcinka MasterChefa. Tym razem przygotowywanie naleśników w ramach zajęć z edukacji zdrowotnej przez uczniów kl.
Zapraszamy do relacji z ostatniego odcinka MasterChefa. Tym razem przygotowywanie naleśników w ramach zajęć z edukacji zdrowotnej przez uczniów kl.
Drugiego czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Przyroda się liczy”. Podczas konkursu uczestnicy zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami wymagającymi zarówno wiedzy przyrodniczej, jak i matematycznej.
Była to niewątpliwie wartościowa lekcja, która pozwoliła uczniom rozwijać umiejętność logicznego myślenia, pracy zespołowej oraz radzenia sobie w sytuacjach wymagających szybkiego podejmowania decyzji. Zdobyte doświadczenia z pewnością będą pomocne podczas kolejnych konkursów i przedsięwzięć edukacyjnych.
Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie szkoły oraz zaangażowanie w przygotowania do konkursu.
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci "WIOSKI BEZ TROSKI"- etap regionalny "Rola rolnika, by upadku unikał"
III miejsce- Maria Kula kl.3,
Wyróżnienia: Mariusz Kucharzak kl.3, Alicja Baraniak kl.3 oraz Hanna Sitek kl.6
25 maja w Szkole Podstawowej im. Przemysła II w Kępnie odbył się IV Międzyszkolny Turniej Układania Kostki Rubika.
Turniej poprzedziły eliminacje szkolne. W kategorii klas I–III:
I miejsce zajął Hubert Bartosiewicz z klasy III,
II miejsce zdobył Kamil Kula z klasy III,
III miejsce wywalczył Michał Górecki z klasy II.
Z dumą pragniemy poinformować, że zwycięzca szkolnych eliminacji – Hubert Bartosiewicz, reprezentując naszą szkołę w finałowych rozgrywkach na szczeblu powiatu kępińskiego, zdobył III miejsce!
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Jesteśmy zachwyceni niezwykłymi osiągnięciami i umiejętnościami Huberta oraz pozostałych uczestników rozgrywek
Brawo.
Pragniemy z dumą poinformować, iż dwoje uczniów z naszej szkoły otrzymało zaproszenie do Urzędu Miasta w Byczynie na ogłoszenie wyników XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego "Siatkówka - sport, co łączy a nie dzieli". W kategorii "Fraszka" zaszczytne II miejsce zajął Wojciech Jokiel z kl. IV, zaś w kategorii "Prace plastyczne" Iga Rybczyńska z kl. VI zajęła III miejsce. Rangę wydarzenia, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Zamojskiego w Byczynie, podniosła wizyta dziennikarza i komentatora sportowego specjalizującego się w siatkówce - Tomasza Swędrowskiego. Po uroczystym wręczeniu nagród laureaci wraz z opiekunami udali się pod czujnym okiem organizatorow na zwiedzanie najpiękniejszych miejsc w Byczynie. Gratulujemy!
1 czerwca 2026 odwiedził nas Maksymilian Peliński - siatkarz aktualnie grający w klubie SV Warnemunde 1949, który obecnie występuje w 1. Bundeslidze Mężczyzn. Jest on absolwentem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, gdzie w ostatnim sezonie był częścią pierwszej drużyny JSW Jastrzębski Węgiel. Pochwalił się uczniom licznymi osiągnięciami, m.in. wicemistrzostwem Polski U17. Dziękujemy Maksymilian Peliński
Wielki sukces naszych uczniów!
29 maja w Szkole Podstawowej nr 3 im. Przemysła II w Kępnie odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas III.
W konkursie udział wzięło aż osiem drużyn, dlatego tym bardziej cieszy nas ogromny sukces naszych uczniów!
Z dumą informujemy, że nasi reprezentanci w składzie:
Alicja Baraniak
Mariusz Kucharzak
Jan Stempień
zdobyli I miejsce!
Gratulujemy wiedzy, sumiennego przygotowania i świetnej współpracy. Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Brawo!
Uczniowie klas V-VIII wzięli udział w spotkaniu w ramach przedsięwzięcia pn. "Edukacja z wojskiem". To wspólna inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej, której celem jest wykształcenie w uczniach odpowiednich postaw w obliczu możliwych zagrożeń. Naszą szkołę odwiedzili żołnierze z Jednostki Wojskowej w Jarocinie.
Powered by aSc EduPage