Strona główna
Aktualności
Ostatni odcinek MasterChefa
Zapraszamy do relacji z ostatniego odcinka MasterChefa. Tym razem przygotowywanie naleśników w ramach zajęć z edukacji zdrowotnej przez uczniów kl.
„Przyroda się liczy”
Drugiego czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Przyroda się liczy”. Podczas konkursu uczestnicy zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami wymagającymi zarówno wiedzy przyrodniczej, jak i matematycznej.
Była to niewątpliwie wartościowa lekcja, która pozwoliła uczniom rozwijać umiejętność logicznego myślenia, pracy zespołowej oraz radzenia sobie w sytuacjach wymagających szybkiego podejmowania decyzji. Zdobyte doświadczenia z pewnością będą pomocne podczas kolejnych konkursów i przedsięwzięć edukacyjnych.
Konkurs Plastyczny "WIOSKI BEZ TROSKI"
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci "WIOSKI BEZ TROSKI"- etap regionalny "Rola rolnika, by upadku unikał"
III miejsce- Maria Kula kl.3,
Wyróżnienia: Mariusz Kucharzak kl.3, Alicja Baraniak kl.3 oraz Hanna Sitek kl.6
IV Międzyszkolny Turniej Układania Kostki Rubika
25 maja w Szkole Podstawowej im. Przemysła II w Kępnie odbył się IV Międzyszkolny Turniej Układania Kostki Rubika.
Turniej poprzedziły eliminacje szkolne. W kategorii klas I–III:
I miejsce zajął Hubert Bartosiewicz z klasy III,
II miejsce zdobył Kamil Kula z klasy III,
III miejsce wywalczył Michał Górecki z klasy II.
XIV Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny "Siatkówka - sport, co łączy a nie dzieli"
Pragniemy z dumą poinformować, iż dwoje uczniów z naszej szkoły otrzymało zaproszenie do Urzędu Miasta w Byczynie na ogłoszenie wyników XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego "Siatkówka - sport, co łączy a nie dzieli". W kategorii "Fraszka" zaszczytne II miejsce zajął Wojciech Jokiel z kl. IV, zaś w kategorii "Prace plastyczne" Iga Rybczyńska z kl. VI zajęła III miejsce. Rangę wydarzenia, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Zamojskiego w Byczynie, podniosła wizyta dziennikarza i komentatora sportowego specjalizującego się w siatkówce - Tomasza Swędrowskiego. Po uroczystym wręczeniu nagród laureaci wraz z opiekunami udali się pod czujnym okiem organizatorow na zwiedzanie najpiękniejszych miejsc w Byczynie. Gratulujemy!
Spotkanie ze sportowcem
1 czerwca 2026 odwiedził nas Maksymilian Peliński - siatkarz aktualnie grający w klubie SV Warnemunde 1949, który obecnie występuje w 1. Bundeslidze Mężczyzn. Jest on absolwentem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, gdzie w ostatnim sezonie był częścią pierwszej drużyny JSW Jastrzębski Węgiel. Pochwalił się uczniom licznymi osiągnięciami, m.in. wicemistrzostwem Polski U17. Dziękujemy Maksymilian Peliński
Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas III
Wielki sukces naszych uczniów!
29 maja w Szkole Podstawowej nr 3 im. Przemysła II w Kępnie odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas III.
W konkursie udział wzięło aż osiem drużyn, dlatego tym bardziej cieszy nas ogromny sukces naszych uczniów!
Z dumą informujemy, że nasi reprezentanci w składzie:
Edukacja z wojskiem
Uczniowie klas V-VIII wzięli udział w spotkaniu w ramach przedsięwzięcia pn. "Edukacja z wojskiem". To wspólna inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej, której celem jest wykształcenie w uczniach odpowiednich postaw w obliczu możliwych zagrożeń. Naszą szkołę odwiedzili żołnierze z Jednostki Wojskowej w Jarocinie.
I Przedszkolny Konkurs Piosenki „Śpiewające Przedszkolaki dla Mamy i Taty”
I Przedszkolny Konkurs Piosenki „Śpiewające Przedszkolaki dla Mamy i Taty” za nami!
Co to był za dzień!
W naszym oddziale przedszkolnym w Kierznie wybrzmiały najpiękniejsze utwory dedykowane ukochanym rodzicom. Mali artyści zalali scenę talentem, uśmiechem i ogromną odwagą. Każdy występ wywołał mnóstwo wzruszeń i uśmiechów na twarzach publiczności.
Konkurs Plastyczny "MÓJ RODZINNY OBIAD"
Konkurs Plastyczny "MÓJ RODZINNY OBIAD" uroczyste wręczenie dyplomów, nagrody i upominków naszym uczniom. Szczególne gratulacje dla wyróżnionej uczennicy klasy 3 -Idy Liebner
Gotowanie na lekcji Edukacji zdrowotnej
Uczniowie klasy VI w ramach zajęć z edukacji zdrowotnej zamienili się dziś w prawdziwych kucharzy! Przygotowywali pyszne naleśniki, ucząc się przy tym zasad zdrowego odżywiania, współpracy oraz bezpiecznej pracy w kuchni. Było smacznie, kreatywnie i bardzo wesoło
Zamek w Mosznej
22 maja uczniowie klas I–III przenieśli się do świata magii i niezwykłych przygód! Podczas wycieczki do Zamku w Mosznej uczestniczyli w Warsztatach Magii i Czarodziejstwa z Harrym Potterem. Odwiedzili również Fabrykę Robotów, podziwiając niezwykłe dzieła utalentowanego artysty. To był dzień pełen emocji, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń! Dziękujemy Transporter Travel - Wycieczki Autokarowe
II edycja Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego „Zostań Mistrzem Kaligrafii”
W naszej szkole odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego „Zostań Mistrzem Kaligrafii” skierowanego do uczniów klas I z Miasta i Gminy Kępno.
Celem konkursu było rozwijanie umiejętności pięknego i starannego pisania, kształtowanie cierpliwości oraz dbałości o estetykę pisma już od najmłodszych lat. Mali uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, precyzją i niezwykłą starannością.
Wycieczka Kraków i Wieliczka
Uczniowie klas IV-VIII odwiedzili w tym roku Kraków i WieliczkęPogoda i humory dopisały, a ten kierunek to zawsze doskonały wybór Dziękujemy Transporter Travel - Wycieczki Autokarowe
27
Dzień Kosmosu
Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych w Kierznie i Myjomicach obchodziły Dzień Kosmosu. Dzieci poznawały tajemnice wszechświata, planety oraz uczestniczyły w kosmicznych zabawach i zajęciach edukacyjnych. To był dzień pełen radości i niezwykłych odkryć!
26
Gminny Konkurs Matematyczny dla klas III
19 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla klas III. Nasza szkołę reprezentował Kamil Kula. Dziękujemy za podjęcie zmagań oraz zaangażowanie w przygotowania. Brawo!
XIII Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej.
W dniach 18–19 maja w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się XIII Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej.
Naszą placówkę reprezentowali soliści:
• w kategorii klas I–III – Nadia Paradowska, uczennica klasy III,
• w kategorii klas IV–VI – Hanna Jańska, uczennica klasy IV,
• w kategorii klas VII–VIII – Grzegorz Bąk, uczeń klasy VIII.